Darovali jsme použité počítače do Afriky
Několik desítek počítačů a dalších komponentů darovala Správa Informačních Technologií do africké Keni. Funkční použitá technika, která byla v západočeské metropoli již vyřazena, nyní slouží v komunitním centru Ostrov Naděje na Rusiga Island, kde se obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu stará o celkem 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Díky zaslané technice mohla v místě vzniknout zcela nová učebna.
Do Keni putovalo přes 70 počítačů, ale také komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky, nebo sluchátka. “Jedná se o vyřazenou techniku, která je stará 6 let. Nabízíme ji k odkupu veřejnosti, případně využíváme ve školních družinách pro aktivity mimo výuku. Vzhledem k tomu, kolik techniky město vlastní, odbyt není vždy takový, aby všechny starší počítače našly využití. V tuto chvíli bychom je museli nechat ekologicky zlikvidovat. A to se nám zdálo jako velká škoda, vzhledem k tomu, že pro základní uživatelskou práci jsou a budou ještě několik let zcela dostačující. Oslovili jsme i dodavatele, se kterými jako město spolupracujeme, a ti se přidali s darováním některých doplňkových komponentů,“ uvedl Bohuslav Horais ze Správy informačních technologií města Plzně.
“Obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu si velice váží iniciativy pana Bohuslava Horaise ze Správy informačních technologií města Plzně, který nás kontaktoval s nabídkou možnosti daru použitých počítačů pro naše komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusiga Island v Keni, kde se staráme o celkem 500 dětí a studentů z velice chudých poměrů v rámci našeho sirotčince, mateřské, základní a střední školy. Velké díky za tento velkorysý dar i mimořádnou ochotu a veškerou pomoc spojenou s realizací převozu a instalace,“ dodala výkoná ředitelka Centra Narovinu Dana Feminová.
Počátky činnosti Centra Narovinu sahají do roku 1995. Organizace se zaměřuje na rozvojovou spolupráci s cílem zlepšení vzdělávání, zdravotní péče a celkové životní úrovně v Africe. Mezi další priority sdružení patří přispívání k vytváření tolerantní multikulturní společnosti, zvyšování veřejného povědomí o situaci v rozvojových zemích a prevence diskriminace a rasismu ve společnosti. Pokud se v africkém středisku časem podaří zlepšit úroveň připojení k internetu, město by rádo propojilo tamní studenty se studenty ze západočeské metropole. Ti by si takto kromě jiného mohli v rámci výuky angličtiny zlepšovat svoje dovednosti konverzací s rodilými mluvčími.
Další novinky